کانتینر

کانتینر

شاید شما اسم کانتینر را شنیده باشید یا تصویر آن را در تلویزیون و رسانه ها دیده باشید. کانتینر یکی از ابزار هایی است که کالا و محصولات مختلف صنعتی و بازرگانی و… به وسیله آن، از جایی به جای دیگر انتقال داده می شود کانکس.

یکی از ابزار هایی است که در سطح بین المللی به شدت مورد استفاده قرار می گیرد اما سازه تنها در این تعریف محدود نمی شود. کانتینر یک فضای بزرگ و محکم، با دیواره های فلزی در اندازه های وسیع است. که کالا و محصولات را در حجم زیاد به تمام نقاط دنیا منتقل می کند.

کانتینر چیست؟

سازه وبژگی های زیادی دارد که آن را از ابزار های مشابه متمایز می کند. برای آن که با مزایای کانتینر بیشتر آشنا شوید، خواندن ادامه این مطلب را از دست ندهید.

کاربرد کانتینر

 • تاثیر ناپذیری از شرایط آب و هوایی

کانتینر این قابلیت را دارد که هر روز از سال، حجم زیادی از کالا و محصولات بازرگانی را در هر شرایط آب و هوایی به دورترین نقاط دنیا منتقل کند.

اگر در طی مسیر با نوسانات جوی و تغییرات آب و هوایی مواجه شود. آسیب نمی بیند و بار را سالم به مقصد می رساند. چرا که مهندسی و طراحی داخلی و خارجی آن به شکلی است. که از بروز هر گونه آسیب جلوگیری می کند.

 • گنجایش زیاد

سازه از جمله ابزارهایی است که گنجایش بسیار بالایی دارد. معمولا شرکت هایی که محصولی را در حجم زیاد تولید و قصد صادرکردن آن را دارند. از کانتینر استفاده می کنند اما تولیدکننده ها و شرکت های کوچک که محصول زیادی را صادر نمی کنند. ممکن است که از ابزار های مشابه استفاده کنند.

 • مقاومت در برابر آب

کانتینر یکی از ابزار هایی است که در برابر آب مقاوت می کند. یعنی اگر در مسیر مقصد، باران و برف ببارد ظاهر فیزیکی سازه تغییر نمی کند. و به علاوه آب به داخل آن نفوذ نمی کند .درمقابل آب بسیار نفوذ ناپذیر و مقاوم است. چرا که اگر آب به داخل آن نفوذ کند، ممکن موجب آسیب به کالا شود. و خسارت های جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد کانتینر مسکونی.

ویژگی های کانتینر

ویژگی های کانتینر

ویژگی های کانتینر

سازه خصوصیات زیادی دارد. که این وسیله را به یک وسیله منحصر به فرد تبدیل می کند. برای این که از ویژگی ها و خصوصیت های آن آگاهی به دست بیاورید. جدول زیر را مطالعه کنید:

 

گنجایش کافی برای محصولاتی در ابعاد گوناگون  را دارد. استحکام بسیار زیادی دارد.
طراحی آن متناسب با شرایط محصول است. طراحی مناسبی دارد یعنی بارگیری و پیاده کردن کالا در آن بسیار ساده است.
انواع گوناگونی دارد. از امنیت کافی برخوردار است

 

این نکته را فراموش نکنید که سازه متناسب با شرایط محصول طراحی می شود. یعنی ممکن است بعضی از محصولات شرایط ویژه ای برای نگهداری نیاز داشته باشند. که در آن صورت از container هایی استفاده می شود. که به سیستم خنک کننده مجهز و کالا در آن فاسد نمی شود.

گفتیم که کانتینر متناسب با محصول ساخته می شود. مثلا بعضی از محصولات نیاز به سیستم تهویه و خنک کننده دارند. و بعضی از مجصولات دارای اندازه و شکل هندسی خاصی می باشند. که کانتینر متناسب با محصول مورد نظر ساخته می شود.

انواع کانتینر

سازه ها با توجه به کارکرد هایی که دارند به انواع گوناگونی دسته بندی می شود. ما امروزه شاهد هستیم که در امور بازرگانی ، صنعتی از کانتینر بسیار  استقبال می شود. چون کانتینر فوایدی دارد که دیگر ابزارها که کاربری مشابهی با کانتینر دارند ، از این فواید برخوردار نیستند. کانتینر با توجه به حجم و اندازه و کارکردی که دارد، دسته بندی می شود که در این جا به چند مورد اشاره می کنیمانواع کانتینر.

 • کانتینر 20 فوت

این سازه یکی از رایج ترین و پرکاربرد ترین کانتینرها در سطح بین الملل است.  کانتینر 20 فوت مجهز به امکانات ضد سرقت است که ایمنی کافی برای محصول را به همراه دارد.

 • کانتینر 40 فوت

 

کانتینر 40 فوت

کانتینر 40 فوت

این سازه فضای بسیار زیادی دارد و همچنین در صنایع هوایی ، دریایی، بازرگانی، زمینی کاربرد زیادی دارد. این سازه فضای بسیار زیادی دارد. و این توانایی را دارد که محصولات را منسجم بارگیری کند و سرعت بارگیری بسیار بالایی دارد.

فرض کنید که قرار باشد که محصولات را با سازه های دیگر انتقال دهیم. چه مقدار زمان می برد تا محصولات را سوار بر ماشین های حمل بار و جرثقیل کنیم؟ چه قدر زمان می برد تا آنها را پیاده کنیم؟ کانتینر 40 فوت از این جنبه ها بر سایر سازه ها برتری دارد.

 • کانتینر تهویه دار

این سازه برای محصولاتی استفاده می شود. که  نیاز به مراقبت و سیستم های خنک کننده دارند چون ممکن است. در طول مسیر فاسد بشوند.

 • کانتینر حمل گاز

این نوع سازه، کانتینری است  که باید به گونه ای طراحی شود. که توانایی و مقاوت در شرایط آب وهوایی گرم را داشته باشد. چون در فصل تابستان و فشار بالای هوا، حمل و نقل گاز با خطراتی همراه است. ولی کانتیر باید طوری طراحی شود که مقاومت بالایی  به هنگام فشار بالای هوا داشته باشد. در غیر این صورت حمل و نقل، امنیت کافی را ندارد.

 • کانتینر تانکری

این نوع کانتینر برای انتقال کالاهایی که حاوی مایعات هستند طراحی شده است.

هنگام استفاده از کانتینر به کدام ویژگی توجه کنیم؟

سازه ها انواع متفاوتی دارند. بنابراین ما باید به نیاز خودمان توجه کنیم. تا مطابق با آن کانتینر را انتخاب کنیم ولی باید به اندازه سازه و قابلیت های متعدد آن، حداکثر میزان باری که می تواند تحمل کند، توجه کنیم.

کانتینر چه فوایدی دارد؟

 1. ارسال سریع و راحت محصولات به اقصی نقاط جهان ،بدون واردشدن آسیب به آنها
 2. امنیت بالای کانتینر و به سرقت نرفتن محصولات
 3. حمل منسجم محصولات
 4. سرعت بالای بارگیری و تخلیه محصولات
 5. کاهش هزینه بسته بندی محصول

ابعاد کانتینر

ابعاد کانتینر

ابعاد کانتینر

ابعاد کانتینر باید استاندارد باشد تا حمل و نقل محصول با محدودیت رو به رو نشود در این صورت است. که می توان یک تجارت سودمند و پرفایده داشت. اساسا تاجران و بازرگانان به این دلیل سازه را انتخاب می کنند.

که ابعاد استانداردی دارند و انتقال محصول بدون محدودیت صورت می گیرد. برای مثال اگر قرار باشد که کانتینر ابعاد بزرگی داشته باشد. در آن صورت ممکن است بارگیری و تخلیه با دشواری مواجه شود. به همین دلیل کانتینر از ابعاد استانداردی برخوردار است.

لازم است بدانید اندازه کانتینر، با توجه به کارکردی که دارد، متفاوت است مثلا اندازه کانتینر تانکری با کانتینر تهویه دار متفاوت است. چون کارکردهای متفاوتی دارند. سازه تانکری برای انتقال مایعات است. ولی کانتینر تهویه دار برای محصولاتی مناسب است. که حالت جامد دارند . علاوه بر این که شکل و ظاهر فیزیکی هر کدام هم کاملا متفاوت است.

ابعاد کانتینر 20 فوت

همان طور که گفتیم از کانتیر 20 فوت در زمینه مختلف، استفاده  های زیادی می شود. و گنجایش آن مطابق با محصولی است. که درآن قرار می گیرد. اندازه آن بر طبق محاسبات ریاضی تخمین زده می شود.

مثلا طول و عرض و ارتفاع داخل آن را اندازه گیری می کنند. و مساحت و حجم داخل آن را تخمین می زنند با توجه به این محاسبات می توان ظرفیت بار را پیش بینی کرد. ابعاد یک کانتینر 20 فوت را می توان این گونه محاسبه کرد.

خرید کانتینر 20 فوت به ضمانت نامه کتبی

ابعاد کانتینر 40 فوت

این نوع سازه فضای زیادی دارد و قابلیت انتقال محصولات بیشتری به نقاط مختلف دنیا را دارد. از محبوبیت زیادی در میان تاجران و بازرگانان برخوردار است .کانتینر 20 فوت چون ابعاد کمتری دارد حجم کمتری از محصولات را می تواند انتقال دهد. ولی کانتینر 40 فوت چون حجم بسیار زیادی دارد، می تواند محصولات زیادی را به صورت یکپارچه و منسجم بارگیری و تخلیه کند کانتینر در تهران.

آیا کانتینر 40 فوت در ماشین های باربر جا می شوند؟

سازه 40فوت دارای 8 گوشه است که هر گوشه آن دارای قلابی است. که به جرثقیل متصل می شود. و باعث می شود بارگیری به سهولت انجام شود. این نوع کانتینر در کفه تریلی هم قرار می گیرید و طول و عرض آن هیچ محدودیتی ندارد. و به راحتی درآن قرار می گیرد.

اگر در تلویزیون و رسانه ها تصویر کانتینر 40 فوت را دیده باشید، حتما متوجه شده اید که بدنه خارجی آن از ورقه های فلزی شکل دار ساخته شده است. شما در بدنه خارجی آن فرورفتگی های زیادی را تماشا می کنید. این به دلیل ضد سرقت بودن و جلوگیری از نفوذ آب است.

ظرفیت کانتینر 40 فوت چقدر است؟

شاید برای شما جالب باشد بدانید که سازه ها مطابق با استاندارد جهانی ساخته می شوند. یعنی اندازه، حجم، ابعاد آن در تمام جهان مشابه است. وزن کانتینر 40 فوت دارای استاندارد جهانی، تقریبا 30 تن است. به این نکته دقت داشته باشید. که این مقدار با وزن container ها تخمین زده شده است یعنی بازرگانان و تاجران، صنعتگران و…. می توانند 26 تن کالا را به ساده ترین روش از گوشه ای به گوشه دیگر جهان منتقل کنند.

خرید کانتینر

خرید کانتینر

خرید کانتینر

همان طور که گفته شد سازه ها دارای ابعاد و اندازه و کارکرد های گوناگونی هستند. مشخص است که تمامی کسانی که علاقه مند هستند. در سطح حهانی تجارت کنند و علاقه مند به سودآوری زیاد هستند. و در این حوزه ها فعالیت می کنند، می توانند کانتینر را خریداری یا در صورت نداشتن بودجه آن را اجاره کنند.

قطعا کسانی هستند که خود از سازه استفاده کرده اند. و در بازارهای مختلف آن را به صورت دست دوم با هزینه کمتری می فروشند. ولی ما به شما پیشنهاد می کنیم. که از شرکت هایی که در زمینه سازه فعالیت می کنند خرید کنید. این شرکت ها سایقه زیادی در زمینه کانتینر دارند و سال ها است. که با تاجران زیادی ارتباط داشته اند و می توانند همکاری خوبی با شما داشته باشند.

خرید اقساطی کانتینر

شرکت ما هم سال های زیادی است که در این  زمینه  فعالیت می کند. و با اصول تجارت بین الملل به خوبی آشنایی دارد تا جایی که می تواند  مشتریان خود را در این زمینه راهنمایی کند. و می تواند یک همکاری خوب بین المللی داشته باشد.

خرید کانتینر هیچ محدودیتی ندارد. حتی اگر در دورترین نقطه کشور هستید. با کمی جست و جو در فضای وب و اینترنت می توانید با نمونه کارها و مدل کانکسی که قصد استفاده از آن را دارید آشنا شوید. اگر درباره محصول سوالی داشتید می توانید با مشاوران و متخصصان حرفه ای شرکت تماس بگیرید آن ها شما را به نحو احسن یاری می کنند.

گاهی ممکن است زمان و حولصه کافی برای جست و جو اینترنتی را نداشته باشید. علاوه بر آن با  صرف زمان زیاد در اینترنت نتوانید که آگاهی کافی از کانتینر به دست آورید. یا ممکن است ابهام زیادی داشته باشید. در این صورت می توانید با متخصصان و کارشناسان تماس بگیرید. و هر سوالی که داشتید از آن ها بپرسید. تا پاسخ خود را به بهترین شکل ممکن دریافت کنید. اگر با انجام تمام این مراحل هنوز ابهام داشتید ما از شما دعوت می کنیم تا از مجموعه دیدن کنید و ابهام خود را رفع کنید.

گاهی ممکن است بنا به دلایلی  نیازی به کانتینری که خریداری کرده اید نداشته باشید. یا علاقه مند به استفاده از سازه های جدید باشید یا ممکن است. کسب و کار خود را محدود به بازارهای داخلی کرده باشید با همه این ها می توانید container خود را به هر کس که خواستید به مبلغی کمتر بفروشید. و بخشی از هزینه ای را که صرف خرید کانتینر کردید، دریافت کنید.

فروش کانتینر

شرکت ما با سال ها سابقه ای که در زمینه container داشته است، در تلاش است بهترین محصول را به مشتریان و خریداران عرضه کند. هم چنین تلاش می کند تا رضایت مادی و معنوی آن ها را به همراه داشته باشد . عاملی که شرکت ما را به یکی از بهترین ها در زمینه کانکس و کانتینر تبدیل کرده است، قطعا مشتریانی است که با انتخاب درستی که داشتند، اسباب پیشرفت شرکت را فراهم کردند.

مجموعه ما شامل یک تیم فروش است که هم در فضای مجازی و هم در فضای حقیقی، ما را به مشتریان متصل می کند. تا خریداران بتوانند در هر فضایی که خواستند از خدمات مجموعه بهره مند شوند. علاوه بر آن تیم فروش شرکت تمام فرآیند خرید و فروش را شفاف سازی می کند تا اطمینان لازم را به مشتریان بدهد. و به آن ها ثابت کند که لحظه ای از خدمت به مشتریان خود فروگذار نمی کند تعمیرات کانتینر.

فروش اقساطی کانیتنر

تیم بازاریابی ما با بهترین و ساده ترین روش، نحوه خرید محصول را به شما آموزش می دهد. شما می توانید در فضای اینترنتی راجب محصول خود مطالعه کنید. و از اخبار مربوط به حوزه ای که قصد فعالیت در آن را دارید، با خبر شوید و چشم اندازهای پیرامون کارتان را مشاهده کنید. علاوه بر آن می توانید سابقه شرکت را در زمینه سازه مطالعه کنید.

شما خریداران عزیز می توانید آگهی محصولات ما را در فضای اینترنت تماشا کنید. یا به صورت حضوری اقدام نمایید. تیم بازاریابی ما سخت در تلاش است.  به هر اقدامی را که موجب رضایت مشتریان و در راستای پیشرفت شرکت است جامه عمل بپوشاند.

ما از شما دعوت می کنیم که ابزار کار خود را به ما بسپارید. با این کار می توانید هم تجارت خود را به صورت بین المللی پیش ببرید و فضای کاری خود را از منطقه ای به فرا منطقه ای تغییر دهید . شما می توانید نام شرکت ما را به عنوان عضو کوچکی که در تجارت شما نقش داشته، در سطح جهانی پر آوازه کنید.

تعمیرات کانتینر

تعمیرات کانتینر

تعمیرات کانتینر

شاید شما هم جز آن دسته باشید که فکر می کنید سازه تعمیر نمی شود. ما به شما اطمینان می دهیم که چنین نیست و سازه کاملا تعمیر می شود. کانتینر ممکن است در موقع حمل و نقل دچار آسیب شود. که این امر به خاطر شرایط سخت کار  واتفاقاتی که پیش بینی نشده هستند. کاملا طبیعی است و یا گاهی ممکن است سازه نیاز به شست وشو داشته باشد. در این صورت می توانید کانتینر خود را تعمیر کنید.

شما می توانید با تکنسین ها و تعمیر کارانی که تجربه زیادی در این حوزه دارند تماس بگیرید. و آن ها را از آسیبی که به سازه وارد شده است با خبر کنید. آن ها در اولین فرصت به محل استقرار کانتینر می آیند و آسیب وارد شده را تعمیر می کنند. البته این آسیب ها ممکن است چند نوع باشد آسیب های جزئی و آسیب های کلی. در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد.

دقت کنید که اگر آسیب وارد شده به کانتیر جزئی باشد، با صرف زمان کم و هزینه اندک قابل تعمیر است. تکنسین ها از آن بازدید حضوری می کنند و اگر قطعه ای از سازه آسیب دیده یا قطعه را تعمیر می کنند. و یا از قطعه جایگزین استفاده می کنند. این آسیب ها می تواند از نوع آسیب به کفه سازه یا بدنه داخلی یا نمای بیرونی آن باشد .

شاید سوال برای شما پیش آمده باشد که تعمیر کانتینر چه مدت زمان می برد؟

پاسخ به این سوال بستگی به این دارد که چه آسیبی به کانتینر وارد شده است؟ آسیب ها از چه نوعی هستند؟ آیا با صرف زمان کمتر و بدون جا به جایی قابل تعمیر هستند. یا نیاز به زمان زیادی دارند؟ میزان خسارت وارد شده به کانتینر تا چه حد زیاد است؟ ولی در هر شرایطی که باشید می توانید. این را از قبل بدانید که به هیچ عنوان ضرر نکرده اید. چون استفاده از سازه به تنهایی  برای شما سود داشته است. و آسیب وارد شده به آن ، نباید افکار شما را آشفته کند.

فراموش نکنید که سازه از ابزارهایی است که نیاز به مراقبت  دارد و در صورت استفاده درست، ممکن است. هیچ گاه نیاز به تعمیر و بازسازی نداشته باشد. اما اگر نیاز به تعمیر داشت پیشنهاد می شود که حتما از متخصصانی که در حوزه کانکس و کانتینر فعالیت می کنند استفاده کنید.

تعمیر کار کانتینر

توجه کنید که استفاده از تعمیرکاری که هر وسیله را تعمیر می کند. ولی در حوزه مربوطه تخصصی ندارد کار چندان مناسبی نیست چون تعمیر سازه مستلزم اشراف کامل به ابزار های کانتینر است. و تعمیر کاری که به این ابزار ها اشرافی ندارد، نمی تواند سازه را به شکل اصولی تعمیر کند در نتیجه خسارت های بیشتری به بار می آورد.

این نکته را به شما بگویم که هرگونه تغییر در کانتینر و دست کاری کردن آن ممکن است. کارکرد آن را از بین ببرد و یا آن را بلا استفاده کند. در نتیجه در تعمیر و فروش آن اختلال ایجاد می کند. دست بردن در اجزای کانتینر ، ممکن است. در روند حمل و نقل و انتقال کالا هم خلل ایجاد کند. به طوری که دیگر نتوانید آن را تعمیر کنید یا به صورت دست دوم به شخصی بفروشید.

کانتیر چه نوع ابزاریی است ؟

سازه از ابزارهایی است که برای هر تاجر و صنعتگر و تولیدکننده ای که قصد ارتقا سطح کاری خود را دارند مناسب است. در عصر جدید از روش هایی استفاده می شود. که کم ترین هزینه و در عین حال بیش ترین بازدهی را داشته باشد. کانتینر هم یکی از این روش ها است. کسانی که اهداف بلندمدت و والایی دارند. و می خواهند که در سطح بین المللی شناخته شوند و کسب و کار فرامنطقه ای پایه گذاری کنند، از کانتینر، سطحی عبور نمی کنند آن ها به خوبی می دانند که هیچ روشی نیست. که بتوانند کسب و کار خود را با کم ترین هزینه و با سرعت بالایی به مردم جهان معرفی کنند. در نتیجه از سازه استفاده می کنند کانتینر سرویس بهداشتی.

کسانی که تجربه زیادی در تجارت دارند و به اصطلاح در این راه مو سفید کرده اند. می دانند در تجارت،  قاعده ای وجود دارد. آن قاعده این است. یعنی  بتوانند با کم ترین هزینه بیشترین سودآوری را داشته باشند این قاعده می تواند استفاده از سازه باشد. به دلیل این که هزینه بسته بندی از آن کسر می شود و هم با انتقال سریع محصولات به مقصد، زمان کمتری صرف می شود و زمان باقی مانده می تواند صرف برنامه ریزی برای اهداف پیش رو شود.

سخن پایانی

در انتهای مطلب باید بگوییم که صنعت سازه یک انقلاب در صنعت حمل و نقل بود. ما امروزه شاهد هستیم که کشورهای زیادی در حال صادرات محصولات خود از طریق کانتینر هستند و بسیار موفق تر از کشور هایی هستند که حمل و نقل آن ها به روش  سنتی و پرهزینه صورت می گیرد. پس فراموش نکنید که شما هم می توانید با به کارگیری این محصول درکسب و کار خود انقلابی راه بیند.

 

b2n

yun

rizy

تماس با ما